17 Mart 2009 Salı

Bahar Gelmiş, Koyunlar Kuzulamışİşte, baharın bir yüzü de bu papatyalar. Bir tarla dolusu papatya...Baharın bir başka yüzü de bu kuzucuklar :) Koyunlar yılın her mevsiminde kuzulayabilirler ama daha çok bahar aylarında kuzularlar. Çünkü bir yavrunun büyümesi için baharda hem hava şartları çok uygundur, hem de otların en bol olduğu dönemdir...
Bunlar ikizler ve daha iki günlükler. Daha iki günlükler ama yakalayıp fotoğraflarını çekmek hiç de kolay olmadı...
.
.

5 yorum:

 1. Aklıma çocukluk yıllarım geldi. Kuzulara süt vermek kadar keyifli bir şey daha hatırlamıyorum. Ne kadar da sevimli oluyorlar. :)

  Karaovada bahar tam anlamıyla gelmiş. Bu taraflarda kapının arkasından "nanik" yapıp saklanan çocuk gibi... Bazen var bazen yok.

  YanıtlayınSil
 2. offff, çok canım çekti... başkadır egenin, ekdenizin baharı...

  YanıtlayınSil
 3. Mehmet arkadaş bugün İzmir'den
  gelirken sağa sola bakındım durdum
  şöyle bir kuzu göreyim hem severim
  hem de fotoğrafını çekerim diye.
  Sonra sakar'da yapma kuzuların bari
  resmini çekeyim dedim ama trafik
  sıkışıktı.Datça'da ise olsa olsa
  oğlak resmi çekerim herhalde,selamlar.

  YanıtlayınSil
 4. Valla imrenmemek elde değil memleketime, bahar gelmiş bizim oralara. Apartman Balıkçısı'nın dediği gibi Denizli'de de durum farklı değil, bir var bir yok bahar.Ama haftaya ordayım inşallah bir günlüğüne (hava bozmaz ise),hem oraların havasını solumuş hemde olta balıkçılığının tadını yenilemiş olacağım.

  YanıtlayınSil
 5. papatyalar ne kadar güzel acmislar öyle ve kuzular ne kadar tatlilar!!!! Elimi uzatip sevesim geliyor! Moran ve Helin´in de cok hosuna gittiler! Selamlar

  YanıtlayınSil