1 Şubat 2010 Pazartesi

Datça'dan Blog Arkadaşım Muzaffer Özgen, Tekirdağ Bağcılık Araştırma Enst.den Tamer Uysal ve Semih, Muğla'dan Ziraat Müh.Elçin TürközBir kaç gün önce telefon numaramı istemişti Muzaffer (Özgen) hocam. Demek ki bunun içinmiş. Datça'dan İzmir'e giderken uğramayı düşünüyormuş olmalı ki, yolu sormak gerekeceği için istemiş, en azından ben öyle tahmin ediyorum. Nitekim öğleden sonra "ben havaalanını geçtim, sizin oraya nasıl geleceğim" diyen bir telefon geldi. Kimden? Muzaffer hocadan. Önce ben de tanıyamadım tabi. Yaklaşık 2 yıl kadar önce asmalarla ilgili birşey sormak üzere yazdığı mail ile tanıştığımız emekli resim öğretmeni Muzaffer hocamla ve eşiyle, böylelikle yüz yüze de tanışmış olduk... Muzaffer hocam şarap etiketi için resimler yapmış ve mail ile göndermişti bana, onlardan birini kullanmıştım. Yine o resimlerden birinin de orjinalini getirmiş. Teşekkürler hocam...Muzaffer hocamlarla aynı zamanda, Hüseyin (Cangır) ve Muğla'dan Zir.Müh.Elçin Türköz de geldi. Onlarla epeyce çok lafladık...Ve son olarak da Tekirdağ Bağcılık Araştırma Enstitüsünden arkadaşım Tamer Uysal ve Semih geldiler. Milli Koleksiyon bağı için yerel çeşitlerden aşı kalemi topluyorlar. Bu tarafa gelmişken hem bana uğradılar, hem de onların oradan gelecek olan 110 R anaçlarımı getirdiler.

Görüşmek üzere dostlar...
.
.

7 yorum:

 1. muzaffer özgen2 Şubat 2010 20:46

  Merhabalar Mehmet Arkadaş,sizin oraya yaptığım yolculuk ve sizi görmem yaşamımdaki hoş anlardan biriydi.Size de ne mutlu gerçek arkadaşlıkları ve dostlukları yaşıyorsunuz.Ailenize de selamlar.

  YanıtlaSil
 2. Ya Şefim bana da 200 tane R 110 lazımdı bu sene . keşke haberim olsaydı. Tekirdağdan Mahmut diye birisi gönderiyordu ama geç sökülür diyodu her yıl. Şimdi erken göndermişler. Ben nasıl kargo ile şimdi alırım telefonunu verebilirmisin ilgilenebilecek bir arkadaşın. Önce para yatırılıyordu hesaba.

  YanıtlaSil
 3. Sizi ve Muzaffer Hocamı bir arada görmek ne güzel. ihmal ettim kendisini. Arayıp gönlünü alayım :)

  YanıtlaSil
 4. Tanıştığımıza çok memnun oldum Muzaffer hocam. Dostlar ve dostluklar sağolsun...

  YanıtlaSil
 5. Mustafa şefim önceden haberimiz olsaydı gerçekten iyi olacakmış. Fidanlar önceden sipariş edilmiş oluyor. Şimdi bulunur mu bilmiyorum. Konuşuruz bunu. Selamlar...

  YanıtlaSil
 6. Apartman Balıkçısı,
  Muzaffer hocayı burda görmek güzeldi. Ne iyi etti de geldi...

  YanıtlaSil
 7. Datça Sitemizede bekleriz. Firmanızı Eklemeyi unutmayın.

  YanıtlaSil