HAKKIMDA

Nerden başlasam, hakkımda(ya) ne yazsam?

İşte bu sorudan mütevellit, bunca zamandır burası boş duruyordu. Amma velakin, bir yerden başlamak, bişeyler yazmak lazım gelir.


Başlayalım bakalım;

Bodrum doğumluyum. Ama öyle babası memurken yolu Bodrum’a düşmüş de hasbelkader Bodrum’da doğmuş değilim. Ailesi başka yerden gelip yerleşmiş de, ben de burada doğmuş da değilim. Harbiden buralıyım :) Yalnıız, Bodrum denince herkesin aklına kum, deniz, güneş, eğlencenin olduğu, eğlencenin başkenti Bodrum gelir. O Bodrum da değil. Ben, Bodrum’un köylük yerindenim. Mumcular’ı da içine alan Karaova’nın Pınarlıbelen köyünden. 

Bir zamanlar memlekette çok sayıda Tarım Meslek Lisesi varmış. Benim zamanımda 8 tane kalmıştı. Şimdilerde ise hepsi kapatıldılar. Ben de o kapatılanlardan birinde (Söke Ziraat Teknik Lisesi) tamamladım Lise eğitimimi ve Ziraat Teknisyeni olarak mezun oldum.
Mezuniyetimden kısa bir süre sonra Tarım Bakanlığında işe başladım. Üç yıl sonra, 20 yaşımda uzun dönem olarak askere gittim. Dönüp tekrar işe başladıktan bir yıl sonra tayinim Bodrum’a çıktı. Aynı yıl Ziraat Fakültesine (Uludağ Ün.) başladım. Hem çalışıp hem okuyarak okulu bitirmek üzereydim ki, trafik kazası geçirdim. Sonrası omurilik felci ve tekerlekli sandalye… Kalan 3 derslik bölümü ertesi yıl tekerlekli sandalye ile giderek bitirdim ve mezun oldum. Sonra malulen emeklilik.

Ve, ikinci bir hayat.

Tenisi çok severdim. Trafik kazası geçirdiğimde de Bodrum’daki bir turnuvanın maçı için gidiyordum. Tenisi şimdi de seviyorum ve bol bol maç izliyorum.
Epeyce uzun zamandır bağcıyız. Ama şarap merakım yoktu. Kazadan ve malulen emekli olduktan bir süre sonra o konuda bir merakım gelişti ve 2004 yılında ilk defa şarap yapmayı denedim ve sevdim. Bu, ikinci hayatımın dönüm noktalarından birisidir.

2006’da bir diğer dönüm noktası olan web sitemi (http://www.bodrumbaglari.com/) yaptım. Bunun ardından 2008’de blogum Garova Günlüğü (http://www.garova.blogspot.com) geldi ve web sitemi tamamladı. Bağ-şarap-web sitem ve blog, hepsi birbirlerini tamamladılar ve benim için müthiş bir ilgi alanı oldular. Bu ilgi zaman içerisinde buranın dışına taştı ve işte bunu okuyan sizlere kadar ulaştı. Bu vesileyle tanıştığım bir çok dostum oldu, olmaya da devam ediyor…

Velhasılı, hikaye bu işte…