16 Ocak 2011 Pazar

Garova'da Pazar Günü Ziyaret ve SohbetleriYalıçiftlik'e yeni yerleşmiş olan Ulvi (Doğan) bey ve eşi Dilek hanım. İlk defa geliyorlar, onlarla bugün tanıştık. Gülnar hanımla beraber geldiler. Bulmak zor değil ama yine de bilen birisiyle gelmek daha kolay tabi. O bilen birisi de Gülnar hanım :)
Köpekleri (adını unuttum) de vardı ve epeyce mutluydu, hatta pek ayrılası da gelmedi. Bizimkiler bağlıydılar. Ama ona pek fazla da ses çıkarmadılar zaten. Sanki bıraksak anlaşacak gibiydiler.

Gülnar hanım Mustafa'ya yeni kitabını getirmiş. Mustafa için onu imzaladı ve Mustafa da Gülnar hanıma teşekkür etti. Kitap; Genç Kaşifin Doğa Rehberi - 1 / TÜRKİYE'NİN AĞAÇLARI Çocuklara ağaçları (ve tabiki doğayı) tanıtan ve sevdiren çok güzel bir çalışma. Çocuklar için düşünülmüş ama bence büyükler için de gayet uygun. Kitabın yazarı Gülnar hanım, resimleyen de Tim Davis. Günün sorusu da burda geldi Mustafa'dan. Mustafa kitaba bakarken bana, "amca bu kişi de (Tim Davis) buraya geldi mi?" dedi :) Ee, çocuk haklı aslında bunu sormakta :)Mustafa Karaöz şefim bir kaç tane aşı kalemi almak için uğradı bugün Ufuk abiyle beraber. Yalıçiftlik ve Kızılağaç'a geçiyorlardı. Önümüzdeki günlerde Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulubü Marmaris şubesiyle gerçekleştirecekleri gezinin güzergah çalışmasını yapacak ve kendi küçük bağına uğrayacaktı. Ben de Zirve yazısı görünsün diye montu öyle tutuyorum :)
Onların hemen ardından da Yalıçiftlik'ten Mimar İsmail abi ve Ersin kaptan geldiler.Nida abi ve oğulları Cem ve Erdem. Nida abiyle tanışalı 2 yıl kadar oluyor sanırım. İstanbul'daki işinden kendini bir şekilde emekli edip Bodrum-Turgutreis'e yerleşmiş bir kişi. Tanışmamızın hikayesi de şöyle; İstanbul'daki bir arkadaşı (Mete bey) şarap yapmak istiyormuş, internette araştırma yaparken bodrumbaglari.com 'a rastlamış ve site çok hoşuna gitmiş. Oradaki tarife göre şarap yapmış ve Nida abiye de, "Bodrum'a gidince Garova'ya benim yerime gidip hem oraları gezer hem de Mehmet beye teşekkür eder misin?" demiş. Nida abi ilk bunun üzerine gelmişti. Daha sonra da ziyaretleri devam etti. Geçen yaz arkadaşıyla beraber de gelmişlerdi (yandaki fotoğraf) ve o zaman Mete abiyle de tanışmıştık...

6 yorum:

 1. Ne guzel dostlariniz eksik olmuyor. Kitapta tam benlikmis:) sevgiler

  YanıtlaSil
 2. Sevgili Mehmet, ziyaretçiniz bol olsun :) İstanbuldan selamlar.
  Zeynep-Cevat

  YanıtlaSil
 3. Evet Beste, Allah dostları eksik etmesin. İnanır mısın kitabı incelerken benim de aklıma sen gelmiştin. Hakikaten kitap tam senlik :) selamlar, sevgiler

  YanıtlaSil
 4. Zeynep hanım ve Cevat bey, bu çok güzel bir dilek. Teşekkürler...
  Bodrum'dan selam ve sevgiler...

  YanıtlaSil
 5. Diyorum ki istanbulda yaşamakla ben bi yerlerde hata yapıyor olabilirmiyim ?Mehmet Bey merhaba...

  YanıtlaSil
 6. Merhaba Emre bey...
  "hata yapıyor olabilirsiniz", üzerinde düşünmek lazım :)

  YanıtlaSil